چگونه با وجود حیوان خانگی، فرش خود را تمیز نگه داریم ؟

pet


اگر سگ یا گربه دارید حتما تمیز نگه داشتن فرش خانه تان کار سختی است. حیوانات خانگی شما ممکن است فرش را بجوند یا با ریزش موی خود باعث کثیفی فرش شوند. ولی با مطالعه راه های پیشنهادی ما میتوانید حیوان خانگی و فرش تمیز را در کنار هم داشته باشید.

۱. پنجه های حیوان خانگی خود را تمیز کنید
با تمیز کردن پنجه های حیوان خانگی خود به محض اینکه وارد خانه می‌شود از کثیف شدن فرشتان جلوگیری کنید. حوله ای را برای تمیز کردن پنجه های آن ها نزدیک درب خانه بگذارید.
حیوان خانگی شما ممکن است این کار را دوست نداشته باشد ، اما این یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای تمیز کردن فرش انجام دهید. آنها سرانجام خواهند فهمید که هر وقت وارد خانه می‌شوند ، باید پنجه هایشان توسط شما تمیز شود.

۲.از روفرشی استفاده بکنید
روفرشی نه تنها خانه شما را زیبا میکند، بلکه باعث محافظت از آن در برابر کثیفی نیز می‌شود. همچنین اگر روفرشی را در منطقه ی پر رفت و آمد خانه قرار دهید، حیوان خانگی شما بیشتر بر روی روفرشی وقت خود را می‌گذراند و آسیبی به فرش نمی رسد.

۳.حیوان خانگی خود را تمیز نگه دارید
تمیز بودن حیوان خانگی شما، کمک زیادی به تمیزی فرش می‌کند. همچنین باید حیوان خانگی خود را شانه کنید. شانه زدن حیوان خانگی از ریزش موی او بر فرش و هرجای دیگر خانه جلوگیری می‌کند.

۴.کاشی نصب کنید
شما میتوانید دم در ، کاشی نصب کنید تا هنگامی که حیوان خانگی شما از بیرون وارد خانه می‌شود ، اثر گِل و چمن و کثیفی فقط بر روی کاشی باشد چون تمیز کردن آن از روی کاشی خیلی راحت تر از تمیز کردن فرش است .

۵.فرش خود را جارو برقی بکشید
جارو کردن فرش، یکی دیگر از کلید های تمیز نگه داشتن فرش و جمع کردن موهای حیوان خانگیتان است. شما میتوانید هفته ای دو یا سه بار فرش خود را جارو کنید. سعی کنید بقیه وسایل خانه را نیز تمیز کنید و در صورت امکان جارو بکشید چون هر گونه کثیفی بر وسایل خانه ممکن است فرش را نیز کثیف کند.

۶. از جوش شیرین استفاد بکنید
جوش شیرین از پاک کننده های خانگی است که شما می‌توانید برای تمیز نگه داشتن فرش خود از آن استفاده کنید. جوش شیرین توانایی پاک کردن لکه های سطحی را دارد ولی قدرت آن برای تمیز کردن لکه های عمیق کافی نیست.

۷.حیوان خانگی خود را در یک اتاق نگه داری کنید
اگر حیوان خانگی شما دائما فرش شما را کثیف می‌کند ، میتوانید او را در اتاقی قرار دهید که فرش ندارد. لازم نیست حیوان خانگیتان را همیشه آن جا نگه دارید، فقط وقت هایی که نمی‌توانید مواظب او باشید تا فرش را کثیف نکند. مثل وقتایی که خانه نیستید یا خواب هستید.

۸.مواظب خورد و خوراک حیوان خانگی خود باشید
امروزه بیشتر غذاهای حیوانات خانگی پر از رنگ های مصنوعی است که می‌توانند بر روی فرش شما ایجاد لکه بکنند پس در انتخاب غذا ی حیوان خانگی خود دقت کنید.

۹.ناخن حیوان خانگی خود را کوتاه کنید
ناخن های بلند حیوانات خانگی می‌تواند به فرش شما آسیب برساند. هنگامی که آن ها در حال دویدن در اطراف خانه هستند و ناخن خود را بر روی فرش می‌کشند، باعث فرسوده شدن بافت فرش می‌شوند. به همین دلیل بهتر است حیوان شما ناخن های کوتاه داشته باشد .

۱۰.با قالیشویی ما تماس بگیرید
خیلی از لکه های عمیق با پاک کننده هایی که در مغازه ها و فروشگاه ها به فروش می‌رسند پاک نمی‌شوند، به همین دلیل بهتر است از سرویس قالیشویی ما استفاده کنید.
همه فرش ها نیاز دارند که سالی ۲،۳ بار به صورت حرفه‌ای شسته شوند.شستن فرش توسط قالیشویی مزیت های زیادی دارد که از آن میتوان به تمیز شدن فرش و اضافه شدن به عمر آن اشاره کرد.
اگه شما به یک قالیشویی خوب و حرفه‌ای نیاز دارید با ما تماس بگیرید . ما از مواد شونده اورگانیک و سالم و روش های مدرن برای شستن فرش استفاده میکنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست