فرش های خود را بدون مواد شیمیایی تمیز کنید.

فرش های خود را بدون مواد شیمیایی تمیز کنید

عده‌ای معتقد به کمک گرفتن از یک متخصص برای تمیز کردن فرش هستند ولی عده‌ای دیگر استفاده از ترکیبات و راهکار های قدیمی برای از بین بردن لکه های سرسخت را پپیشنهاد می‌کنند.
برای کسانی که زمان خرید مواد غذایی ارگانیک را در فروشگاه های مواد غذایی و خرید در بازارهای روز می‌گذرانند ، کمی ضد و نقیض به نظر می رسد که بعد از هر بار لک شدن فرش خود، سریعا فرش را از مواد شیمیایی پاک کننده پر کنند. وقتی که بچه ها روی زمین بازی میکنند یا به حیوان خانگیتان فکر کنید، هیچ کس نمی خواهد نگران مواد شیمیایی موجود در فرش باشد در حالی که بچه ها غرق بازی کردن هستند.
در اینجا پنج روش برای تمیز کردن فرشهای خود بدون استفاده از مواد شیمیایی پیچیده آورده شده است تا بتوانید هم آرامش خاطر و هم خانه‌ای تمیز و بی نقض داشته باشید.

 • سرکه خانگی پاک کننده
  سرکه سفید یک سلاح مخفی است که در تمام آشپزخانه ها وجود دارد.در تمامی دستور العمل های تمیز کننده فرش، سرکه سفید، جوش شیرین و نمک وجود دارد.
 • از بین بردن بوی بد با جوش شیرین
  یکی دیگر از سلاح های مخفی برای تمیز کردن ، جوش شیرین است. یک پودر تمیز کننده ساده فرش ، از نصف فنجان جوش شیرین با 10 قطره روغن که نوع آن بستگی به خودتان دارد تهیه می‌شود و به سرعت بوی بد فرش شما را از بین می برد. این محلول را روی فرش بپاشید و حداقل نیم ساعت یا در صورت امکان بیشتر بگذارید ، سپس آن را به خوبی جارو برقی بکشید. همچنین می توانید از این فرایند روی تشک های موجود در اتومبیل خود استفاده کنید.
 • ماشین تمیز کننده فرش
  می توانید جارو برقی خود را بر روی همان نقطه لکه دار در چهار جهت مختلف بکشید ، یا می توانید با نقطه گذاری جارو کنید. با این حال ، گاهی اوقات این کار خواستار دستگاه تمیز کننده فرش است. اگر خانه ای دارید که عمدتا فرش دارد ، حیوان خانگی و بچه هایی که فرش را کثیف می‌کنند، خرید یک دستگاه تمیز کننده فرش یا جارو برقی های بسیار مجهز با مکش بالا، می‌تواند کمک زیادی به شما در تمیز کردن فرش هایتان بکند. اگر خانه پر رفت و آمدی ندارید ، اجاره ماشین تمیز کننده فرش برای شما مناسب تر خواهد بود. فقط مایع تمیز کننده فرش را تهیه نکنید و به جای آن، بقیه مایع هایی که توی لیست ما معرفی میشه را تهیه کنید.
 • مواد شوینده خانگی
  با یک تیر دو نشان زدن عالی نیست؟ با استفاده از تمیز کننده خانگی ، هم می توانید پول صرفه جویی کنید و هم دقیقاً می دانید چه چیزی وارد پاک کننده می شود. در حالی که این مواد شامل مواد شوینده و پاک کننده لکه ها می شود، حداقل شما دقیقاً می دانید چه چیزی در ترکیبات آن وجود دارد.
 • از متخصصانی که از مواد شیمیایی استفاده نمی کنند کمک بگیرید
  گاهی اوقات شما زمان و یا توانایی پیدا کردن راه حل و ساخت ترکیب تمیز کننده خانگی را به تنهایی ندارید. شما کار های مهم تری دارید ، و  تمیز کردن فرش در لیست اولویت های شما نیست.
  خوشبختانه ، بیشتر و بیشتر متخصصان نظافت فرش از ضرر و زیان پاک کنند های شیمیایی برای محیط زیست و هم چنین برای کودکان و حیوانات خانگی آگاه می شوند. حتماً تحقیقات خود را در مورد متخصصانی انجام دهید که ادعا می کنند مواد آنها ارگانیک یا عاری از مواد شیمیایی هستند. متأسفانه برخی از این اصطلاحات را به راحتی استفاده می کنند ولی شرایط آن را رعایت نمیکنند.

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست