• راه‌های تشخیص یک قالیشویی مناسب
  • انواع روش‌های قالیشویی‌

یکی از مزایای سایت دزاشیب این است که قالیشویی آنلاین هم دارد شما با استفاده از این تعرفه میتوانید در داخل سایت رزرو آنلاین داشته باشد.فرش‌های ایرانی برای هر خانه‌ای حکم الماس را دارند! بخش زیادی از هنر ایرانی در همین فرش‌ها خلاصه می‌شود، روزهای زیادی برای بافته شدن رج به رج آن زحمت کشیده شده و آینده آدم‌های زیادی در تارو پود آن تنیده شده است، نگه‌داری از این هنر، کار ساده ای نیست. یکی از موارد مهم در نگه‌داری از فرش، شست‌و‌شوی آن است. اگر فرش‌ها طبق اصول استاندارد قالیشویی شسته نشوند، باعث خرابی و از بین رفتن بافت آن‌ها می‌شود.

برای جلوگیری از این قبیل مشکلات، ‌شما نیاز به یک شرکت مورد اعتماد و باتجربه دارید که علاوه بر تمیز شدن فرش، از استفاده مواد شوینده نامرغوب جلوگیری کند و با انواع و اقسام ابزارها به جان بافت درهم تنیده شده این هنر نیفتد. فرش‌شویی یکی از خدماتی است که برای استفاده از آن نیاز به پرس و جو و تحقیق داریم و معمولا هم به اجبار باید با یک شرکت نزدیک تماس بگیریم و از کیفیت آن هم رضایت چندانی نداشته باشیم.

اما چطور می‌شود از بین این همه شرکت در سطح شهر، بهترین آنها را انتخاب کرد؟! در تعریف کلی، این خدمت شامل شستشو، غبارروبی و لکه‌گیری می‌شود. انتخاب بین چند شرکت با امتیازهای مختلف و خواندن نظرات دیگران راجع‌به آنها، همیشه هیجان انگیز است. قالیشویی دزاشیب، با معرفی همزمان چند شرکت به شما این امکان را داده است تا با بررسی امتیازها و نحوه خدمات آن‌ها، شرکت مورد نظرتان را انتخاب کنید.


راه‌های تشخیص یک قالیشویی مناسب

تشخیص قالیشویی مناسب

یکی از مواردی که در نگاه اول باعث رضایت سفارش مشتری می‌شود، خوش برخوردی و همچنین انجام کاری همسو با رضایت مشتری است که باعث معرفی ما در بین فرش‌شویی‌های دیگر می‌شود.

استفاده از متخصصین ماهر در شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی

انجام این حرفه زیر نظر اتحادیه با داشتن قیمتی مناسب و هماهنگ با نرخ اتحادیه

ارائه خدماتی مانند شستشوی مبل و موکت، لکه گیری فرش، ترمیم ریشه فرش و رفع بید زدگی

استفاده از دستگاه‌های پیشرفته

استفاده از مواد شوینده با کیفیت و همچنین کیفیت شستشو

تحویل به موقع فرش به مشتری

دارای جواز کسب از اتحادیه قالیشویان

ارائه رسید و فاکتور در دسترس بودن خدمت مورد نظر


انواع روش‌های قالیشویی‌

 انواع روش‌ها در این زمینه، با توجه به نوع فرش به سه دسته کلی تقسیم می‌شود که شامل:


روش قالیشویی سنتی

قالیشویی به روش سنتی

این روش، تعبیر همان بوی خانه‌های مادربزرگمان است، آویزان کردن فرش و زدن روی آن برای غبارروبی، پهن کردن فرش روی زمین و خیس کردن آن، پاشیدن مواد شوینده روی فرش ، شستن آن با فرچه و در ادامه پهن کردن آن روی دیوار تا خشک شود.

این همان مهارت سنتی است که بهترین استادان آن، مادربزگ‌هایمان بودند و بهترین فرچه کشی‌ها هم نصیب ما بود که با دستهای کوچکمان رو فرش‌ خیس بازی می‌کردیم.

هنوز هم بعضی از شرکت‌ها از این روش استفاده کرده و فقط در مرحله نهایی و خشک کردن از دیگ خشک‌کن استفاده می‌کنند( دیگی بزرگ که فرش خیس را درون آن می‌اندازند و با چرخاندن سریع و حرارت بالا، باعث خشک شدن آن می‌شود). 


روش قالیشویی نیمه اتوماتیک

قالیشویی با روش نیمه اتوماتیک

در این روش همانطور که در اسم آن هم مشخص است می‌توان گفت یک خدمت ترکیبی است که در آن از نیروی انسانی در کنار وسایل اتوماتیک کمک گرفته می‌شود.

یعنی می‌توان گفت که نیروهای انسانی در شرکت‌ها به کمک ابزار برقی چون فرچه و شلاق زن جهت آب‌گیری فرش، به این‌ کار می‌پردازند و یک نیروی انسانی در کنار وسایلی که به کمک برق کار می‌کنند، دخیل است.


روش قالیشویی اتوماتیک

قالیشویی با روش اتوماتیک

این روش به فرش‌شویی مکانیزه هم معروف است و همانطور که از اسم آن پیداست، تمامی مراحل شستشوی فرش در این مرحله توسط ماشین انجام می‌شود و نیروی انسانی، فقط در قسمت جابه‌جایی فعالیت می‌کند. در روش اتوماتیک که به دو روش صفحه‌ای و دیسکی انجام می‌شود، روی یک تسمه بزرگ قرار می‌گیرد و شروع به حرکت می‌کند.

در طول مسیر تمام مراحل فرش مانند فرچه زنی و شلاق‌زنی به صورت اتوماتیک انجام شده و با استفاده از آب و مواد شوینده مخصوص شسته می‌شوند. پس از آن فرش به صورت لوله در آمده و در دستگاه آب‌گیری قرار می‌گیرد تا آب از تمامی منافذ آن خارج شود. بعد از آن فرش توسط دستگاه خشک‌کن، خشک می‌شود و توسط کارگر در هوای آزاد قرار می‌گیرد.

همچنین در بعضی از فرش‌شویی‌ها، از دستگاه پرزگیر برای گرفتن پرز فرش استفاده می‌شود.


انواع مختلف دستگاه های فرش‌شویی اتوماتیک:

1- دستگاه ریلی

2- دستگاه دیسکی

مشخصات فنی دستگاه دیسکی:

عرض مفید برای شستشو : ۳/۲

طول مفید برای شستشو : تا ۱۰۰ متر

دستگاه دیسکی مانند دستگاه زیراکس می‌باشد و فرش به کمک یک نفر وارد دستگاه شده و از طرف دیگر شسته و لول شده بیرون می آید.


کدام روش برای شستن فرش‌‌ها بهتر است؟

همه چیز بستگی به فرش شما دارد. معمولا برای فرش‌های ماشینی از روش‌های مختلف فرش‌شویی می‌توان استفاده کرد، اما با توجه به جنس آنها، روش اتوماتیک راحت‌تر بوده و همچنین تمام تار و پود فرش به خوبی تمیز می‌شود; می‌توانید با اطمینان از مواد شوینده، فرش خود را به روش مکانیزه شسته و همچنین به دلیل استفاده از ماشین‌آلات، صدمه و آسیب کمتری به فرش برسانیدو عمر طولانی‌تری برای آن در نظر بگیرید.

اما در این میان در خصوص شستشوی فرش‌های دستبافت و ابریشمی همه‌چیز متفاوت است و باید با استفاده از یک فرش‌‌شویی و استاد ماهر انجام شود. این فرش‌ها باید با استفاده از بهترین مواد، شسته شده و در تمام مراحل شستشو با نظارت و حساسیت تمام همراه باشند.


هزینه قالیشویی در دزاشیب

قالیشویی آنلاین

قالیشویی آنلاین

هزینه این خدمت در سایت دزاشیب، متناسب با قیمت اتحادیه در نظر گرفته شده و به طور مثال در ایام نزدیک به سال جدید که قیمت‌ها بسیار بالا رفته می‌توانیم از آن استفاده کنیم و با توجه به اینکه با وجود آپارتمان نشینی دیگر حیاطی برای شستشوی قالی‌ها نداریم از آن کمک بگیریم و در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم.


چرا می‌توان به قالیشویی دزاشیب، اعتماد کرد؟

قالیشویی آنلاین

قالیشویی آنلاین

با ثبت سفارش در سامانه دزاشیب می‌تونید مطمئن باشید که تمام خدمات فرش‌شویی در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه برای شما انجام می‌شود. بعد از اتمام کار هم، در صورت هر گونه سوال، پیگیری یا بروز مشکل، می‌توانید از خدمات پشتیبانی ۲۴ساعته‌ی دزاشیب استفاده کنید و با دادن امتیاز به آن شرکت ، مشتریان دیگر را برای انتخاب بهتر کمک کنید. لازم به ذکر است، تمامی خدمات دزاشیب بیمه هستند؛ همچنین تمامی فرش‌شویی‌ها عضو اتحادیه آن بوده و از هرگونه فیلتر‌های تایید صلاحیت عبور کرده‌اند.