چگونه فرش خود را جارو کنیم


چگونه فرش خود را جارو کنیم
بیشتر ما هر روز خانه را جارو نمی کنیم اما ترجیح می دهیم جارو کردن را مرتباً انجام دهیم تا احساس تمیزی در منزل به وجود آید. اگرچه جاروبرقی فرشهای ما را تمیز می‌کند ، اما بعضی ها می گویند جاروبرقی به الیاف فرش آسیب می زند. دلیل این امر این است که لوله جارو برقی با قدرت مکش، الیاف فرش را کشیده و از بین می برد. این موضوع واقعیت دارد ولی به جای اینکه الیاف‌ را بکشد، فرش را فرسوده می‌کند.

چگونه بدون اینکه به فرش آسیب بزنیم، جارو کنیم
اکثر جارو برقی ها، درجه بندی برای قدرت مکش و پاکسازی دارند. اگه جارو برقی شما هم اینگونه است به شما این امکان را می‌دهد که قدرت مکش را کم و زیاد کنید و از آسیب زدن به بافت فرش جلوگیری کنید.
همچنین باید به این نکته توجه کنید که اگر قدرت مکش را روی کمترین درجه تنظیم کنید، باعث آسیب به دیسک جارو برقی می‌شود. هم چنین درجه خیلی بالا ممکن است به بافت فرش آسیب برساند. بهتر است برای پی بردن به میزان درجه قدرت مکش، قبل از روشن کردن جارو برقی آن را رو بیشترین درجه تنظیم کرده و سپس آن را کم کنید تا متوجه میزان آن شوید.
بهترین روش ها برای تمیز کردن فرش
برای جارو کردن مناسب ، باید چندین قانون اعمال شود . یکی از آن ها این است که از جارو کردن اجسام بزرگ و سخت مانند سنگ جدا خودداری کنید. این امر ممکن از وسوسه انگیز باشد ولی آسیب جدی به دستگاه جارو برقی تان وارد می‌کند و حتی ممکن است این اجسام در لوله جارو برقی گیر کنند. هم چنین آب و مواد مایع را جارو نکنید و اجازه ندهید که وارد لوله شوند چون آن ها نیز آسیب می‌رسانند. برای مراقبت از فرش خود ، نیاز به جارو برقی سالم دارید پس این نکات را رعایت کنید.
چه زمانی خانه را جارو بکشیم
گاهی افراد پشم فرش خود را در کیسه جارو برقی پیدا می‌کنند سپس نگران آسیب دیدگی فرش خود می‌شوند. خوشبختانه این موضوع صحت ندارد و تمامی فرش ها، هفته‌ای یکبار قابلیت جارو شدن دارند. ولی اگر در فرشی بر اثر جارو شدن، جای خالی ایجاد شود، گرد و غبار و مواد حساسیت زا و باکتری ها در آنجا شروع به رشد می‌کنند.
به طور کلی آسیبی که جارو برقی به فرش وارد می‌کند بسیار کمتر از آسیب تجمع گرد و خاک در آن است. پس جارو کردن مکرر از بهترین راه های نظافت فرش ها است. سعی کنید فرش هایی که رفت و آمد بر آن ها بیشتر است را بیشتر جارو کنید تا از ایجاد گرد و غبار جلوگیری کنید.
محافظت از فرش
برای محافظت از فرش خود پیشنهاد می‌شود هفته‌ای یک بار فرش های مناطق کم رفت و آمد و هفته‌ای دوبار فرش های مناطق پر رفت و آمد را جارو بکشید . استفاده از سرویس قالیشویی نیز از موثر ترین راه ها است و به حفاظت از فرشتان کمک بزرگی می‌کند.
اگر نگران خراب شدن فرش خود هستید، می‌توانید اسپری فرش خریداری کنید و از آن استفاده کنید. فقط به این نکته توجه کنید که استفاده از این محصولات، ضمانت فرش شما رو باطل می‌کند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *